Що таке інтелектуальний будинок Інтелсіті. Леонід Ніколаєв.

sharing

Поділитися

a1

“Формат А: 1”, YouTube-програма про українську архітектуру, зайшла в гості до компанії Intelcity, українським до продовжувачівтрадицій Мattias, Sutherland і Ken Sakamura.

Будинок, в якому ми знаходимося, побудований в 2013 році, є першим демонтаціонним інтелектуальним будинком в Європі. У цьому випуску ми поспілкується із засновником компанії Intelcity Леонідом Ніколаєвим.

Детальніше

Ведучий: — Яка система в інтелектуальному будинку є головною і дозволяє забезпечити належні характеристики життєвому простору?

 

 

Леонід Ніколаєв: — Я би робив акцент не на кількості, а на якості управління та взаємодії. Давайте розглянемо питання охолодження: перше, що відбувається рано вранці — зовнішні рафштори відкривається на 30-45 °, щоб не допустити прямого попадання сонячних променів до приміщення і при цьому забезпечити світло. Далі відбувається запуск теплового насоса і попереднє охолодження через стелі для того, щоб підготувати цей холод до початку робочого дня. У вихідні температура буде на 2 ° вище, ніж комфортна, в робочий час ці два градуси будуть компенсуватися і переводитися в нормальний режим.

 

 

Ті ж сонцезахисні системи — це не тільки про клімат, а ще й про освітлення. Ми використовуємо систему Blackout для того, щоб обмежити доступ природного світла, коли він нам не потрібен. У зворотному ж випадку, відкриваються абсолютно всі штори і включається система біодинамічного освітлення, чия температура та інтенсивність змінюється протягом дня.

 

 

Вдома ми можемо подивитися якісне кіно. Причому так подивитися, що ні в якому кінотеатрі ми собі такого не дозволимо. Все це завдяки системі Ambient lighting, яка розширює можливості передачі кольору за межі екрану і ми бачимо кольори в динаміці.

 

 

Коли ми приходимо на роботу, система розпізнає хто прийшов. Наприклад, якщо це я, то в моєму кабінеті буде грати та музика, яка мені зазвичай приємна рано вранці, наприклад AC / DC.

 

 

Насправді, наша основна задача мінімізувати необхідність управління.
Є можливість використовувати гаджети для управління тією чи іншою візуалізацією і вибір клієнта тут практично необмежений. Але тим не менш в сучасних системах, особливо в домашніх, головним фактором ми вважаємо надійність. Тому в інтелектуальному просторі завжди є незалежна від інтернету або якості електромережі кнопка, на яку можна натиснути і вимкнути всюди світло або запустити бажаний сценарій.

 

 

Ведучий: — У вас є специфічні рішення проблеми безпеки жителів?

 

 

Леонід Ніколаєв: — У наших умовах ця проблема дуже актуальна. Ми розглядаємо безпеку в декількох інженерних системах. Перша з них — витік води. У нашому будинку стоїть інноваційна і перша в Україні система від компанії Uponor, яка за допомогою ультразвукових хвиль визначає якість роботи водопостачання і запобігає будь-який витік, сповіщаючи нас про це. Більш того, вона розпізнає навіть замерзання в трубах і включає її обігрів автоматично. Далі — охоронна і пожежна сигналізація, питання пов’язані напряму з людиною та її безпекою. Тут у нас також працює комплекс систем на досягнення заданої мети. Наприклад, коли людина підходить до будинку, її може впізнати або камера, або вона може увійти по відбитку пальця і ​​отримати відповідний дозвіл доступу. Часто це використовується для доступу сервісного персоналу в район робочої кухні або для обслуговування теплового пункту. Далі цих точок у таких робочих немає можливості пройти, а у господарів звісно є. Ті ж камери відеоспостереження досить чітко фіксують особливі зони, — бачать вони більше, але охоронні зони у них інші.

 

 

Наступний момент стосується безпеки самої системи управління. Тут ми співпрацюємо з міжнародними інституціями та проводимо спільні тестування на можливість доступу до тих чи інших елементів систем. Зараз велика кількість пристроїв Internet of Things і ми прагнемо до того, щоб через них не було можливість доступу до основних систем життєзабезпечення будівлі. Це одне з основних наших напрямів в сьогоднішньому світі.

 

 

Ведучий: — Леонід, наскільки я розумію, ми зараз перебуваємо в тепловому пункті будинку. Розкажіть про те як це все функціонує.

 

 

Леонід Ніколаєв: — Так, це серце будинку, тут генеруються тепло і прохолода, розподіляється по всій будівлі. Це і пелетний котел, і тепловий насос, і електричний котел, газовий котел, сонячна станція приготування гарячої води. Все це розподіляється через колектор і керується єдиною системою, яка інтегрована в загальну систему автоматики будинку.

 

 

Що важливо: ми не говоримо, що все це повинно бути в кожному домі. Ми це встановили, щоб зрозуміти які пристрої в яких умови кращі спільно працюють. Відразу хочу сказати, що універсальних рішень не існує: для кожної локації слід індивідуально підбирати рішення в залежності від зовнішніх факторів і потреб клієнта. Тут дуже важливо домогтися правильного поєднання генерації енергії з її споживанням.

 

Найпростіший приклад: зараз спекотний сонячний день і ми отримуємо безкоштовне сонце через фотоелектричні сонячні панелі на даху. Ця енергія споживається тепловим насосом, який генерує холод. Потім він розподіляється через стелю, стіни і підлогу. Ми отримуємо фактично безкоштовний холод, при цьому системи пасивного розподілу холоду (стелі, підлоги, стіни) ідеально поєднуються саме з тепловим насосом. Якщо у вас в будинку встановлені дизайнерські чавунні радіатори, тоді тепловий насос — не друг, бо він найбільш ефективно працює при температурі 45-50 ℃, а радіатор тільки починає працювати після 75-80 ℃. Ви будете змушувати працювати тепловий насос в режимі електрокотла з тією лише різницею, що експлуатувати його буде в 10 разів дорожче через його собівартість, ніж електричний. Ось такі рішення ми пропонуємо нашим клієнтам, спочатку аналізуємо і тільки потім приймаємо рішення як генерувати тепло і прохолоду. З нашої точки зору, це і є інтелектуальний підхід.


Позначки:, , , ,


Згорнути

Медіа